avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate Tiristor

Activitate Tiristor

Cum se reziliaza un astfel de contract.!?
Mama are o clauză de reziliere in caz ca nu am grija de ea oferindui mâncare,medicamente, plata facturi..

Martonze a scris:

Reziliaţi contractele acum, cât mai trăieşte mama dvs. Rămâneţi dvs. moştenitor, dacă nu mai aveţi fraţi, surori.

Ar mai fi o problema ,la care as dori un raspuns...
Casa e a mamei mele,cu care am facut un contract cu exercitarea dreptului de uzufruct. Adică eu si cu soția mea vom deveni proprietari după decesul mamei mele. Ce se întâmplă cu aceste acte in cazul divorțului meu? Se vor anula,vor rămâne în picioare?!...

Liliana Gradinaru a scris:

Da, sanse sunt, depind de probe.

Locuim in casa mamei mele,care e proprietara. Locuim împreună,nu suntem separați,

Liliana Gradinaru a scris:

Dv. unde sunteti, stati cu copiii impreuna cu sotia sau sunteti plecat?

După o căsnicie de 21 de ani,din care au rezultat 2 copii de 12,respectiv 15 ani.... Am descoperit ca soția a furat bijuteriile familiei,si are un amant de un an. Înafara de aceasta, consuma alcool,si nu se comporta bine cu copiii.
Am dovezi fotografice cu discuțiile dintre ea și amant, respectiv martori care sa confirme ca a furat din casa si consuma alcool ,peste 3 litri de bere pe zi. Voi avea câștig de cauză în privința copiilor?! Ei isi doresc sa ramana cu mine..