avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Activitate Roxyanna

Activitate Roxyanna

Da. Am vazut cu ochii mei. Doar atunci cand am strigat la el sa o lase in pace, s-a facut ca il cearta.
Si la scoala, mi-a spus invatatoarea ca baiatul o lovea pe fetita mea si mama lui nu avea nici o reactie. A trebuit sa intervina invatatoarea. Si cand a intrebat-o de ce il lasa sa o loveasca stiti ce a facut? S-a dus la fiica mea si i-a zis: "Maria, sa nu iti fie frica de David, ca nu te bate!" Asta s-a intamplat in prezenta invatatoarei.
Mama copilului nici nu vrea sa auda. Il priveste pe fiul ei cum da in fetita mea si nu se baga. Copilului ii zici azi si maine loveste din nou. Sa dau in el, nu imi permit, nu e al meu si nu vreau sa am probleme cu politia.
Am fost la Directia de Asistenta Sociala si Protectia Copilului sa fac o plangere si dupa ce am trecut dintr-un birou in altul, povestind cel putin la 4 persoane problema mea, nu stiau unde sa ma incadreze. La final mi-au dat un biletel sa fac o plangere la Politie, sa contactrez Inspectoratul Scolar Judetean sa fac acolo o plangere si Centru Judetean de Resurse si de Asistenta Educationala, unde sa iau contact cu un psiholog pentru trauma fetitei mele. Nici macar nu mi-au inregistrat plangerea. In tot acest timp cat eu eram plimbata dintr-un birou in altul, fetita mea se intorcea singura de la scoala si era asteptata de baiat sa o bata.
Doamna nici nu vrea sa asculte. Chiar a amenintat-o pe profesoara de engleza ca o da cu capul de rafturi daca mai spune ca nu poate sa isi tina ora din cauza baiatului ei.
Fetita mea este lovita, injurata si amenintata de fiecare data cand iese afara la joaca de catre un baiat de varsta ei, 8 ani.
Mai nou si cand se intoarce de la scoala este asteptata sau urmarita si lovita.
Doresc sa fac o plangere la politie si la Directia de Asistenta Sociala si Protectia Copilului.
intrebarea mea este impotriva cui fac plangerea, a minorului care are doar 8 ani sau a mamei lui( este divortata)?