avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate GTA

Activitate GTA

da este prima abatere.Baiatul ala nu are despre ce sa zica mai mult de atat deaorece asta e singura fapta si decat atunci am intrat in contact cu el.Decat sa minta,dar nu ar avea rost.
Este posibil sa ne dea cu suspendare? multumesc
in situatia de furt calificat ma aflu si eu cu inca 3 prieteni,dar numai ca la noi este furt auto.

Fac apel daca poate cineva sa imi dea niste sfaturi.Sunt constient de gravitatea faptului;s-a inatmplat acum 8 luni si abia acum am fost descoperiti datorita altuia care stia de noi si ne-a turnat la politie pentru ca pe el l-a prins in flagrant spargand o masina.Baiatul asta mai are fapte si se duce sigur si ne-a tras si pe noi dupa el ca sa isi mai atenueze pedeapsa.
As vrea sa stiu in ce directie ne indreptam! Nici unul dintre cei participanti la furt nu are fapte,este prima abatere,masina a fost gasita intreaga si returnata propietarului.Noi am fost cooperenti cu politia ca altceva nu puteam face.Momentan nu suntem sub arest,ancheta este in desfasurare insa dosarul nu s-a inaintat instantei.....multumesc....daca poate cineva sa imi dea niste sfaturi as aprecia foarte mult.
P.S.:este posibil sa imi pierd permisul de conducere,eu fiind cel care a condus masina?