avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1810 soluții astăzi
Forum Activitate Gabi 72

Activitate Gabi 72

Custodie comuna si domiciliu la mama, dar pe 26.11.2012 am fost dat afara din casa de ea cu fata mare de mana,atunci de numai 3 ani. De atunci fata mare locuieste cu mine si cea mica cu ea, specificand ca se vizitau vorbeau la telefon. Anul acesta am hotarat ca fetele sa locuiasca inpreuna si noi doi la fel la mine acasa. Am inscris-o si pe cea mica la aceeasi scoala si totul a fost bine pana saptamana trecuta cand la lucru find am fost sunat de la scoala ca fetele lipsesc. Cand am ajuns acasa am constatat ca disparusera toate 3. ,fara haine prea multe maxim 2-3 zile. De atunci de fete nu mai stiu nimic,iar ea ma tot ameninta ca ma decade din drepturi si sa-i dau semnatura sa inscrie fetele la o scoala din Bucuresti.
Custodie comuna, si sa participam in mod egal la cresterea si educarea copilelor, numai ca acum ele nu se duc la scoala. Fiind inscrise deja aici.
Buna ziua sunt divortat din 2011 iar in urma casatoriei a rezultat 2 fetite. Fata cea mare de atunci locuieste cu mine,intre timp mai precis anul acesta si fata cea mica am inscris-o la aceeasi scoala. Mama in urma cu 3 zile a luat fetele si a disparut,ulterior anuntandu-ma ca vrea sa le transfere la o scoala din Bucuresti, actual fetele sunt inscrise la o scoala din jud. Cluj. Ce pot face in situatia asta? Custodia fetelor find comuna.