avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1341 soluții astăzi
Forum Activitate Numelemeureal

Activitate Numelemeureal

Exista posibilitatea ca instanta sa ia o alta decizie?
Procurorul mi a spus ca in principiu exista posibilitatea de munca in folosul comunitatii dar cam atat.
Exista motive pentru care sa ma ingrijorez?
Am fost la o consultatie cu un avocat, am fost la audieri, m au incadrat la nivelul de consumator iar procurorul a spus ca se retrage dosarul dar totusi inca trebuie sa merg in instanta.
In Timisoara s-a petrecut "actiunea".
Da, inteleg ce spuneti despre Cluj si Constanta.
Totusi, nu prea stiu la ce sa ma astept in cel mai rau dar realist caz, e prima oara (sa speram ca si ultima) cand am de a face cu astfel de situatii.
Pai si daca schimb declaratia nu e mai rau?
Insemnand ca am mintit in prima
Ce variante exista?
Da, realizez ca legea este impotriva.
Multumesc mult pentru sfaturi, sa speram ca o sa fie bine!
Acum 3 luni mi am pierdut portofelul intr un market iar el a fost predat la politie, in el se afla cartea de identitate si o cantitate mai mica de jumatate de gram de marijuana, am fost atunci la declaratii la sectia de politie, au spus ca de atat au nevoie momentan si ca in curand o sa fiu chemat la BCCO pentru inca un rand de declaratii dupa ce analizeaza substanta la laborator.
Recent am fost instiintat ca trebuie sa ma prezint la DIICOT, ca am un dosar penal deschis si ca urmeaza sa discut cu un anume procuror dupa declaratii.
Tin sa mentionez ca am recunoscut vina partial, spunand ca am gasit substanta intr un pachet de tigari de pe o banca unde m am asezat, nedorind sa complic situatia fiind un consumator ocazional.
Vreau sa stiu aproximativ, pentru un asemenea caz, in ce situatie ma aflu si la ce sa ma astept?