avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Activitate Elenamk

Activitate Elenamk

Răspuns la discuția Furt din magazin in Anglia
Buna ziua, am nevoie de ajutorul vostru.
Am fost o idioata, am intrat intr-un magazin de parfumuri in aeroport, si am vazut o sticla de parfum pe un raft jos (nelalocul lui), vanzatoarea nu era atenta. Si l-am luat. Nu trebuia sa fac asta. Am plecat cu el apoi l-am lasat in toaleta caci eram toata speriata si nu vroiam sa plec cu el in geanta. La jum de ora au aparut cei de la security si mi-au controlat geanta, mi-au aratat pe camere cu se vede... ca am plecat cu el ( imagink usor neclare) cu greu m-au lasat sa plec caci nu aveau dovezi. Tremuram toata si regret ce am facut. Imi este frica nu pot sa dorm de cateva zile. Eu lucrez in UK de scurt timp acum urmeaza sa plec cu mama mea caci sunt usor stabilita acolo in conditii bune. Ce se intampla... ma v-or investiga ? Sunt sanse de interdictie? Sa ii spun eu mamei ce am facut? Intru in pamant. Nu am mai facut asta nu stiu ce a fost in capul meu. Va rog sa ma ajutati sau sa ma indrumati. Singurul lucru care mi l-au cerut a fost cardul de imbarcare, practic cu datele de pe pasaport. Suficient... multumesc si imi pare rau ca va scriu aici dar am nevoie de voi altfel ma imbolnavesc. Email: yo_3rika@yahoo.com