avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Activitate Biancaa123

Activitate Biancaa123

Buna seara . In seara asta eram cu mama in Auchan militari . De regula nu ies pe la casele noi și foarte practice unde te duci cu bonul la roboțel ca sa plătești dar in seara asta am făcut o excepție . Doamna de la paza fiind nervoasa și suparata după o zi grea de munca (scuza supervizorului) a avut niște replici acide la adresa mea ca nu știam sa pun bonul la aparat . M-am întors la ea și i-am cerut de câteva ori sa îmi spună numele ei ca as vrea sa ii fac reclamație , fără alte discuții . Ea a venit la mine și a ridicat pumnul in fata mea moment in care eu am ripostat verbal . Am ajuns la supervizoare cu care nu am avut ce sa vorbesc , susținea ca e vina mea ca am adus injurii nefondate angajatei și ca noi oamenii mereu desconsideram angajații din supermarket . Ce e de făcut ? Am făcut o reclamație scrisă acolo dar sigur nu se va face nimic pentru ca se susțineau unii pe alții . Practic supervizoarea era ok cu comportamentul angajatei care ridica pumnu la clienți , problema ei era cu clienții care desconsidera bieții angajați . Mulțumesc !