Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost ironizată și ulterior amenințată de cineva ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost ironizată și ulterior amenințată de cineva de la paza unui supermaket pentru că nu am reușit să pun bonul la cititorul automat. Am depus o reclamație, dar în mod sigur nu se vor lua măsuri. Ce aș mai putea să fac?

Buna seara . In seara asta eram cu mama in Auchan militari . De regula nu ies pe la casele noi și foarte practice unde te duci cu bonul la roboțel ca sa plătești dar in seara asta am făcut o excepție . Doamna de la paza fiind nervoasa și suparata după o zi grea de munca (scuza supervizorului) a avut niște replici acide la adresa mea ca nu știam sa pun bonul la aparat . M-am întors la ea și i-am cerut de câteva ori sa îmi spună numele ei ca as vrea sa ii fac reclamație , fără alte discuții . Ea a venit la mine și a ridicat pumnul in fata mea moment in care eu am ripostat verbal . Am ajuns la supervizoare cu care nu am avut ce sa vorbesc , susținea ca e vina mea ca am adus injurii nefondate angajatei și ca noi oamenii mereu desconsideram angajații din supermarket . Ce e de făcut ? Am făcut o reclamație scrisă acolo dar sigur nu se va face nimic pentru ca se susțineau unii pe alții . Practic supervizoarea era ok cu comportamentul angajatei care ridica pumnu la clienți , problema ei era cu clienții care desconsidera bieții angajați . Mulțumesc !
Manuela Rășină, administrator
Este posibil să se ia unele măsuri față de comportamentul inadecvat al persoanei de la pază. Mai interesați-vă. Altfel, nu vă bateți capul prea mult, trăim în România, unde conflictul este la el acasă, cum s-ar spune. Încercați să evitați pe viitor, cel mai practic așa ar fi ...
Buna seara,

Si eu stau in zona si merg des la Auchan Militari. Nu se va intampla nimic deoarece cei de acolo se apara intre ei. Mie mi-i s-a furat geanta in Auchan acum 3 ani si pana nu am apelat la politie nu am fost lasata sa vad pe camere ce s-a intamplat si paznicii radeau de mine.
Pana la urma s-a prins hoata a doua zi furand din Kaufland si, datorita pazei de acolo, a fost retinuta.
Paznicii si personalul din Auchan sunt varza, au probleme cu angajarile etc. Doar reclamatii facute direct la conducere pot rezolva ceva.
angi84, utilizator
Firma e paza e subcontractata de complexul comercial.
Face reclamatie la directorul complexului Auchan, ii va da afara pe toti paznicii si va penaliza comercial furnizorul de servicii de paza.

Faceti reclamatie si la politie si solicitati ridicarea probelor video.

Manuela Rășină, administrator