avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1879 soluții astăzi
Forum Activitate Grigore ionut

Activitate Grigore ionut

Bună ziua va rog frumos sa ma ajutați într-o problema am contractat un credit de nevoi personale cu garanție imobiliara acum 3 luni de la easy credit în valoare de 30.000 lei
Am plătit 2 rate de 1030 lei cu 2 săptămâni înainte de data scadentei deoarece aceștia ma presează sa pun rata înaintea datei scadente aceasta fiind de 3 ale lunii. Akm mia modificat data d e salariu numai este pe 1 este pe 8 ale lunii și nea spus k de pe 3 pana pe 8 când depun rata sa depun 1330lei în loc de 1030lei cât era rata. Iar la sfârșitul creditului care este pe 5 ani vom da înapoi 625000.este dobânda pe luna 900lei și 200 sar scădea din credit. Menționez ca nu am avut de unde sa iau din alta parte mau respins toate băncile k nu ne încadra cu veniturile și am fost nevoiți sa facem. Am cerut modificarea datei scadentei în loc de 3 sa fie pe 8 iar aceștia mi_au comunicat sa aduc încă aproape 400lei pt modificare.
Vrem sai dam în judecata și vreau sa știm dacă avem vreo șansă de a câștiga. Va mulțumesc.
Vreau sa menționez ca am fost contactat tot prin mail și de aceasta banca clean finance care mi_au făcut un cod și o parola de utilizator pt a ma loga, iar când întru apare toate datele mele suma împrumutului iar când dau transfer împrumut în contul personal îmi cere acest cod de transfer care trebuie sa plătesc cei 200euro.
Bună ziua poate cineva sa ma ajute a contractat un credit pe internet de la o doamna care colaborează cu o banca din Franța finance clean Bank mia trimes un contract sa îl semnez pentru credit și sa al trimet înapoi dar mia cerut și o taxa de transfer inprumut de 200 euro care după plata aceasta sa trimit chitanță bănci si. O să-mi dea un cod pentru obținerea banilor
Vreau sa știu și eu dacă a început restituirea timbrului de mediu în Prahova Ploiesti?