avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua poate cineva sa ma ajute - mi s-a promis un ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua poate cineva sa ma ajute - mi s-a promis un împrumut de la o bancă din Franța dar mi se cer 200 de euro taxă de transfer împrumut

Bună ziua poate cineva sa ma ajute a contractat un credit pe internet de la o doamna care colaborează cu o banca din Franța finance clean Bank mia trimes un contract sa îl semnez pentru credit și sa al trimet înapoi dar mia cerut și o taxa de transfer inprumut de 200 euro care după plata aceasta sa trimit chitanță bănci si. O să-mi dea un cod pentru obținerea banilor
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Februarie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Ionutzy95 , utilizator 18:17, 16 Iunie 2020
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pare o inselaciune.
Eu zic sa nu trimiteti nimic, rugati sa opreasca acest comision* din bani imprumutati...
E teapa, nu luati nici un imprumut si mai ramaneti si cu o paguba de cel putin 200 E, asta daca nu mai dati si alti bani, ei sigur vor mai cere pentru N acte...
Vreau sa menționez ca am fost contactat tot prin mail și de aceasta banca clean finance care mi_au făcut un cod și o parola de utilizator pt a ma loga, iar când întru apare toate datele mele suma împrumutului iar când dau transfer împrumut în contul personal îmi cere acest cod de transfer care trebuie sa plătesc cei 200euro.
Va mulțumesc frumos pentru sfaturi
Cautati banca respectiva si discutati cu dumnealor, asta daca chiar exista... acel site poate fi o clona la un site corect* sau un site fals folosit la pacalirea oamenilor...
Ultima modificare: Duminică, 10 Februarie 2019
Ionut.ion, utilizator

Alte discuții în legătură

E țeapă sau nu? Ionutzy95 Ionutzy95 Am găsit sa fac un împrumut la o banca online mia făcut gen un cont mi a băgat în contul ala suma ceruta ca împrumut și când dau sa fac transfer pe ... (vezi toată discuția)
Împrumuturi online din afara țării, pentru acordarea cărora se cere o sumă de bani reprezentând analiza dosarului. ce mă sfătuiți să fac? C.Gheorghita C.Gheorghita Buna seara, in urma solicitarii unui imprumut online, am primit un contract in care pe langa conditiile de creditare cerute, pentru a m-i se vira bani in cont ... (vezi toată discuția)
Credit din franța Natalia05 Natalia05 Bună ziua aș vrea și eu sa știu dacă este real sau este o înșelatorie , pe facebook ma invitat o doamnă din franța în priieteni după aia mia trimis ... (vezi toată discuția)