avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Activitate Sergiut.

Activitate Sergiut.

Va multumesc mult !

Cornel Vasile a scris:

De la fiecare angajator va lua adeverinta cu veniturile nete realizate, iar la dosar va depune si copia deciziei de incetare a c.i.m.

Buna ziua. Am o problema si sper sa ma ajutati . Deci Soția mea a născut recent pe data de 15 Noiembrie a lucrat în 2017 și 2018 doar două luni după care sa oprit contractul de muncă fără concediu fără nimic și vreau să știu de ce acte Am nevoie pentru îndemnizatie de la primărie miel spuse că am nevoie să completeze o adeverință privind veniturile cine trebuie să completez adeverință în cazul în care au lucrat două luni la ultima firmă și un an la cealaltă ambele sau nu am nevoie de această adeverință pentru că domnii ăștia nu par prea competenți să îmi răspundă la aceste întrebări. Deci sotia are peste 12 luni contribuite dar in momentul in care a nascut nu a avut loc de munca . Intrebarea e simpla fiind neangajata ce acte trebuie sa prezinte la primaria fiind nesalariata ?(dar cel putin 12 luni cotizate la stat ) va multumesc anticipat

Cornel Vasile a scris:

Veniturile realizate din I.I. vi se vor adauga la veniturile realizate in cele 12 luni eligibile pentru CCC.