avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Activitate Artepul

Activitate Artepul

Salutari. Vin cu o intrebare simpla: exista vreo lege care impiedica amplasarea unei centrale termice cu functionare pe gaz in anumite camere ale unui apartament? Mai exact intr-un dormitor.
As vrea sa stiu doar numarul legii, eventual un link spre aceasta, insa orice explicatie in plus este binevenita!
Multumesc mult!
PS: imi cer scuze daca nu am ales categoria corecta intrebarii mele
Salut!
Am urcat astazi in autobuz cu biletul gata sa-l validez, cand-colo cele 3 aparate de validat automat nu pareau sa fie de acord cu asta, motiv pentru care nu mi-au validat niciunul biletul. Bineinteles ca erau si compostoare manuale insa la cata tehnologie mancam in zilele noastre am uitat complet de ele si surprize surprize au aparut controlorii!
Nu am avut buletinul la mine, asa ca am mers impreuna cu domnii la niste politisti care mi-au verificat si confirmat CNP-ul.
Desi am mentionat de cele 3 aparate nefunctionale am fost informat de cele manuale si am constientizat ca nu mai am ce spune in apararea mea.
Domnii nu mi-au dat nimic sa semnez, mi-au transmis ca imi va veni acasa o foaie sau ceva.
Intrebarea mea este: la ce sa ma astept si cum ar trebui sa ma comport in continuare? Daca este vorba de o amenda. In 48h este la jumatate, nu? Eu nu sunt din Cluj dar locuiesc aici. Daca foaia intarzie si nu o pot plati la jumatate?