avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1431 soluții astăzi
Forum Activitate delia_h2006

Activitate delia_h2006

Răspuns la discuția intrebare
fosta sotie a primit si ea sentinta de divort la aceeasi data cu prietenul meu.multumesc frumos pentru ajutor
Răspuns la discuția intrebare
delia_h2006 a scris:

au avut 9 ani de casatorie si au un copil de 1an si jumatate,incredintat mamei.si atunci de ce nu obtinem sentinta de divort cu timbrul si stampila pe ea,asa cum ni se cere la starea civila?si ce este aia recomunicare,daca n-a existat recurs?
Răspuns la discuția intrebare
au avut 9 ani de casatorie si au un copil de 1an si jumatate,incredintat mamei.si atunci de ce nu obtinem sentinta de divort cu timbrul si stampila pe ea,asa cum ni se cere la starea civila?
Discuție intrebare
eu si prietenul meu vrem sa ne casatorim civil,dar nu reusim sa legalizam sentinta lui de divort.divortul dintre el si fosta sotie a fost de comun acord,sentinta a fost comunicata pe 13 ianuarie,iar dosarul de legalizare a sentintei a fost depus cu o saptamana inainte de implinirea celor 30 de zile de la comunicarea ei.azi,22 februarie,la o saptamana si ceva de la implinirea celor 30 de zile,timp in care fosta sotie nu a facut nici un recurs,ni s-a spus ca dosarul a fost trimis la recomunicare.e posibil asa ceva?asta este procedura legala?ce inseamna recomunicare,din moment ce nu a existat un recurs?va multumesc pentru raspuns