avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Activitate genoveva123

Activitate genoveva123

Am discutat luna trecuta cu dezvoltatorul si a marit taxa de management cu 50%, nu vor sa renunte la administrare.
Multumesc pentru raspuns, voi transmite presedintelui de bloc raspunsul dumneavoastra si in cazul in care nu reusim sa ne debarasam de firma dezvoltatorului poate ne acordati sprijinul dumneavoatrsa pe cale juridica.
In prezent au marit taxa de management cu 50% fara discute cu Asociatia de proprietari , fara sa se voteze etc etc, pur si simplu am primit email de instiintare pentru marirea taxei de management. Abuz total.
Sunt intr-un complex residential nou, la semnarea contractului de vanzare ni s-a impus clauza prin care timp de minim 5 ani vom avea ca administrator o firma a dezvoltatorului. Avem o taxa de management de 110 lei /apartament care creste la fiecare 6 luni, se fac cheltuieli dupa bunul plac, cheltuielile sunt umflate. Cum putem renunta la serviciile acestei firme , capusa, daca am semnat clauza in C-V ? Am reusit sa ne inffintam asociatie de proprietari. Intre asociatia de proprietari si aceasta firma ,nu exista un contract.