avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 834 soluții astăzi
Forum Activitate uicr

Activitate uicr

Răspuns la discuția Curs de prim-ajutor
pana la urma firmele sunt obligate sa aiba persoana desemnata pt prim ajutor???
cum sa interpretam legea???
buna ziua,
am revenit cu raspuns ..... am fost la ei la organizatie si mi au dat abia acum certificatul de membru si mi-au zis ca eu totusi am de platit din 2014 si pana acum cotizatia pt ca atunci in 2014 eu am fost cu adeverinta data de scoala si m-am inscris la ei......dar atunci nu mi-au dat nici un certificat nimic......
certificatul mi l-au eliberat abia ieri cu data de ieri.....
nu stiu ce sa mai zic .....oricum eu traiesc cu impresia ca am fost si raman pagubit de banii cara mi cer pt perioada care eu nu am fost inscris si nu am avut certificat

o zi buna
ok iine am sa ma duc la ei la sediu sa vad ce pot sa rezolv si ce o sa imi mai spuna si am sa revin cu raspunsurile neclare pe care le am acum.....daca voi reusi sa le obtin....

multumesc mult deocamdata
nu mi au dat nici un deviz nimic.....
mi au insirat pe un biletel anii si cat trebuie sa platesc pe fiecare in parte....si s-a ajuns la suma de 700 ron pt 4 ani
si daca eu nu am certificat de libera practica de la ei vizat in anii asti ei au dreptul sa imi ceara banii???
eu asta nu inteleg ....
ok asta am inteles....si sunt deacord

dar eu nu inteleg de ce imi cere 700 ron pt o perioada in care eu nu am nici un fel de certificat de membru de la ei pt ca eu nu am dus diploma legalizata nici cazier nici certificat de sanatate pana acum la ei pana in momentul de fata ....
buna ziua,, dl ionut.ion
am citit hotararea nr.31/06.12.2017 si urmeaza sa citesc si oug 144 /28 octombrie 2008 dar aici nu am gasit nimic explicit de asta am mai intrebat o data.....
revenind la mesajul anterior daca adeverinta respectiva a expirat eu nu am profesat ca asistent de farmacie de ce imi cere acea taxa???aaaaa si pe deasupra abia acum mi-a cerut si taxa de inscriere ...taxa pt certificat ...si inca o taxa nu mai stiu pt ce.....fiecare de cate 100 ron.....
ce sa fac????

daca nu ma mai inscriu in organizatia lor si reusesc sa ma angajez ce se intampla????
in urma terminarii postlicealei FEG iasi am primit o adeverinta de libera practica valabila pana la sfarsitul anului respectiv caci am terminat in 2014
acum m-am dus la organizatia asistentilor medicali sa ma inscriu la ei si mi-au zis ca am de platit 700 ron din 2014 si pana in 2018 dar eu nu am fost niciodata inscris la ei ca NU am nici o diploma nici o adeverinta de la ei nu am NIMIC
va rog sa imi spuneti daca eu trebuie sa platesc acesti bani daca sunt ceruti legal
va multumesc
in urma terminarii postlicealei FEG iasi am primit o adeverinta de libera practica valabila pana la sfarsitul anului respectiv caci am terminat in 2014
acum m-am dus la organizatia asistentilor medicali sa ma inscriu la ei si mi-au zis ca am de platit 700 ron din 2014 si pana in 2018 dar eu nu am fost niciodata inscris la ei ca NU am nici o diploma nici o adeverinta de la ei nu am NIMIC
va rog sa imi spuneti daca eu trebuie sa platesc acesti bani daca sunt ceruti legal
va multumesc