avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 944 soluții astăzi
Forum Activitate Silviu Matei97

Activitate Silviu Matei97

Multumesc, deci sa inteleg ca in afara de respectiva declaratie nu am nevoie de verificari ISCIR sau alte avize :D
Buna ziua, detin un mic utilaj, un mini buldo excavator de 2.2tone, detin doar factura fiscala de la firma din Romania, de unde l-am achizitionat si doresc sa infiintez o firma in vederea prestarii serviciilor de excavari mici, fundatii, fose, santuri, etc. Eu voi fi cel care foloseste utilajul si doresc sa stiu ce acte imi sunt necesare pentru a infinta aceasta firma ( fara actele necesare unei firme normale) ma refer la autorizatii sau ce mai este nevoie, nu prea am gasit pe cineva sa ma lamureasca in legatura cu acest aspect. Ce ar fi mai bine sa infiintez? Sa fac un curs pentru utilaje si sa infiintez un pfa sau sa infiintez un SRL? Cum spuneam, eu voi fi unicul angajat, iar lucrarile vor fi efectuate pentru diverse persoane ce doresc.

Multumesc!
Buna ziua, doresc sa infintez o societate care are ca si scos tractarile auto, detin o platforma si as dorii sa fac totul legal.

Imi puteti spune va rog care sunt pasii si care sunt autorizatiile necesare pentru infiintarea firmei?

Cred ca ar fi mai ok un pfa in comparatie cu un srl.

Daca ma puteti ajuta cu sfaturi si sugestii va sunt foarte recunoscator.