avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1392 soluții astăzi
Forum Activitate Anda32

Activitate Anda32

Era la fel ca celălalt da eu vreau sa știu dacă pot sa o reclam pe angajata de la amanet și unde trebuie sa ii fac reclamatie
Ce vreau sa spun ca sotu meu a găsit un cercel pe strada și la dus la amanet ia dat banii pe el și ia zis ca nu mai prelungește contractu ca nu îl mai ridica de la amanet. După o luna și ceva ma trezit cu cea care pierduse acel cercel spunându-mi ca este al iei și știe de la o fata, fata fiind angajata de la amanet. Ma amenințat ca se duce la politie și ma reclama dacă nui dau cercelu, ca să nu am greutăți am fost împreună cu ea a doua zi și iam scos cercelu și i lam dat. Ce vreau sa știu cum pot sa o reclam pe angajata de la amanet pt ca a divulgat informații despre client
Tocmai asta e ca divulgat informații prietenei ei
Vreau sa va întreb în legătură cu confidențialitatea clientului cu angajata de la amanet. Angajata de la amanet are dreptul sa divulge informații despre clientu care are în amanet un bun de aur? Eu știu ca doar organelor de politie are dreptu și nu prietenelor ei. În caz ca acel bun este furat.
Vreau sa aflu cât mai multe despre confidențialitatea clientului cu angajata de la amanet. Va rog frumos