avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Activitate MonykaChrystina

Activitate MonykaChrystina

In urma cu 3 ani am divorțat de soțul meu, acesta scotandu-ma din casa unde locuiam ( casa mamei mele), nu am putut să îmi iau fetița mea în vârstă de 3 ani atunci cu mine , acesta punând o grămadă de piedici, interdicție la grădiniță și a reușit să o câștige și pe mama mea de partea lui, aceasta depunând mărturie împotriva mea. Instanța a stabilit locuință fetiței acolo cu el și mama mea, și a dispus custodie comuna. Între timp el s-a recăsătorit și a intrat într-un cult religios "martorii lui Iehova" obligând ai fara să meargă acolo. Odată cu această credință împiedică multe activități școlare și sociale ale fetiței, lucru care o afeteceaza emoțional, este foarte nefericita, nu o accepta nici pe noua sotie. Îmi spune mereu " mami eu vreau să rămân la tine și să mă duc doar din când în când la tati" la școala a inscris-o fara acordul meu, la zile onomastice ale colegiilor nu are voie, la serbarea de Crăciun nu are voie. Pe mine nu mă informează în legătură cu nimic legat de ea. a vb cu educatoarea sa nu mă informează este pe mine despre nimic ce se petrece la școala. Vreau să îmi iau copilul din infernul acela. Cum as putea proceda? Sentința a fost dată in iulie 2018 , știu că după 6 luni am dreptul de a deschide din nou proces, cum ar trebui sa procedez in acest proces că sa am câștig de cauză?