avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 859 soluții astăzi
Forum Activitate AlyAly94

Activitate AlyAly94

Răspuns la discuția Certificat nastere
Din pacate nu am cu cine vorbi ma ameninta ca daca ii iau numele imi va lua copilul.

AlyAly94 a scris:

Nu exista nu motiv! Problema este ca nu vrea de o luna spune cand o sa am eu chef voi veni....

Liliana Gradinaru a scris:

Macar o declaratie notariala va da tatal ca recunoaste copilul si ca e de acord cu numele, motivele pentru care nu poate veni in Romania si ca intelege ca prin instanta va fi astfel stabilit numele copilului?



Răspuns la discuția Certificat nastere
Nu exista nu motiv! Problema este ca nu vrea de o luna spune cand o sa am eu chef voi veni....

Liliana Gradinaru a scris:

Macar o declaratie notariala va da tatal ca recunoaste copilul si ca e de acord cu numele, motivele pentru care nu poate veni in Romania si ca intelege ca prin instanta va fi astfel stabilit numele copilului?

Răspuns la discuția Certificat nastere
Buna ziua, va multumesc pentru răspunsuri. Mai am o intrebare, eu locuiesc in Italia copilul este născut aici pot face acțiunea in instanță si aici sau va trebui sa o fac in România?
Buna ziua, am născut în străinătate (Italia) aici a semnat tatăl ca recunoaște copilul a luat numele lui, nu suntem casatoriti, acum trebuie sa fac certificatul de nastere romanesc la care trebuie sa fie prezent si el, dar refuză să vină. Ce as putea face in acest caz?