avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1162 soluții astăzi
Forum Activitate marian27

Activitate marian27

Da, stiu ca nu este reglementata. Am citit legea. Multumesc pentru raspunsuri.
Hmm. Imi spuneti ca nu exista srl-uri ai caror administratori sunt si directori in acelasi timp?
Buna ziua!
In ce conditii se poate face angajarea unei persoane intr-o societate comerciala ca administrator avand functie de director? Cum ar fi mai avantajos? Sa se incheie un contract individual de munca cu acesta, sau un contract de administrare?
Multumesc.
Răspuns la discuția Infiintare firma de constructii
avoc71 a scris:

Pt colega Todinca, bine ca l-ati trimis la Registrul comertului ca e taxa mai mica.X-(

Bine ca nu m-a trimis la dumneavoastra. Ce oameni #-o
Răspuns la discuția Infiintare firma de constructii
Va multumesc pentru raspunsuri. Sarbatori fericite! :)
Răspuns la discuția Infiintare firma de constructii
Ok.Multumesc pentru raspunsuri. Stiu care ar fi pasii de urmat in acest sens. Insa credeam ca cineva care a infiintat un asemenea SRL ar putea sa-mi spuna daca exista niste autorizatii sau avize specifice pentru o firma ce urmeaza sa desfasoare activitate in constructii.
Ce autorizatii, avize si alte asemenea imi sunt necesare la infiintarea unei firme de constructii?
Răspuns la discuția intrare in Barou
othellox a scris:

Ce greu e sa intri pe site-ul UNBR si sa iei statutul... acolo ai toate tipizatele alea in anexe...

Nu inteleg cu ce te ajuta ca ai tipizate in anexe..
Răspuns la discuția intrare in Barou
bianca27 a scris:

Multumesc mult, Marian! Am inteles ca avocatii stagiari nu pot cumpara aceste tipizate, ci le sunt date de catre av. coordonatori. Asa este?


Va trebui sa te duci la acea camera cu o delegatie semnata de catre avocatul indrumator si cu o copie fata-verso a cardului sau.Eu am luat delegatia chiar de la camera 8. Nu stiu daca se poate descarca de undeva.
Răspuns la discuția intrare in Barou
Daca te referi la Contractele de asistenta juridica si la Imputernicirile avocatiale, acestea se ridica da la Barou etajul 4 camera 8. Eu am dat pe 100 de contracte si 100 de imputerniciri 37 RON.