avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Activitate Cristimarin25

Activitate Cristimarin25

Buna seara!
Pe 31.10.2018 am avut un accident rutier ...un tir a intrat in masina mea eu vrand sa fac stânga ca sa intru pe o strada intr adevăr acolo era linie continuă dar era un fel de intersecție...mentionez ca cei de la politie nu mi au luat permsiul iar celui cu tir i l au luat peste un an aproximativ am primit de la asigurari jumătate din bani cum ca ar fii culpa comuna si peste doar cateva luni in locul acela au modificat linia si este discontinua...se mai poate face ceva ? Pot sa apelez la un avocat ?Ma poate ajuta careva
Mă intereseaza si pe mine cam cat dureaza sa primesc aprobarea dosarului de dauna totală si respectiv in cat timp primesc respectiva suma de bani de la asiguratorul celui vinovat
Acum aproximativ 2 luni si ceva am fost lovit de un tir care nu a păstrat distanța si avea destulă viteza
Eu am fost transportat la spital cu un hematom la cap iar un prietenul meu din dreapta nu a pățit nimic
Singura mea vina a fost ca vroiam sa fac stanga pe o stradă din comuna pe care defapt nu aveam voie pentru ca era linie continua dar nu am apucat sa intru am fost lovit iar masina mea arata îngrozitor numai poate fi reparată
M.au contactat cei de la asigurările pe persoană si am încheiat cu ei un contract iar azi m.au sunat sa imi spuna ca au primit rezoluția de la poliție și ca este cupla comuna si voi primi doar jumătate
Dar cum s.a stabilit daca eu nici macar nu am fost chemat la poliție abia pe 1y mă ducă declarații
Mai precizez ca am facut rost si de filmarea de la accident si mai precizez ca nici in ziua de azi nu s.a facut nici un demers in legatura cu masina