avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate MariusFloribellll

Activitate MariusFloribellll

Răspuns la discuția Delapidare sau furt??
Multumesc pt răspuns. ...Problema nu inteleg de ce la delapidare prima data initial spunandu-mi k e furt calificat.Patronul a zis ca isi retrage plângerea .prejudiciul va fi recuperat suta la suta.Dar momentan nu am fost chemat nici pt o declaratie....bine k oricum fapta e recunoscută ca am sustras bani dintr-o cutie...Risc sa ajung doamne fereste in închisoare sunt la prima abatere nu am mai facut si nici trecut prin asa ceva.
Răspuns la discuția Delapidare sau furt??


MariusFloribellll a scris:

Va rog sa îmi spuneti ce am de facut si care este pedeapsa pentru prostia care am facuta si anume :am lucrat intr-un bar unde am sustras suma de 10000lei patroni am depus plângere la politie eu am fost la politie le-am înapoiat suma de 8000lei urmând sa le inapoiez si cei 2000 in decurs a 30zile..Problema acuma vine si anume comisarul de la poliția a spus asa ca el nu ma iartă si k voi ajunge in puscarie pt delapidare sa adresat patronului in felul urmator "Ce ba dk tu al ierti eu nu pt k dk am pus mana pe infractor nul mai las sa scape ce tu asa ai face"...Nu stiu ce sa fac mai departe eu nefiind citat nici măcar pt o declaratie....eu tot timpul asta vorbind pe cale amiabilă cu patronul am ajuns la o intelegere si anume sa facem un proces verbal si menționăm k am dat aceasta sumă de 8000lei ceea ce am.si facut si am depus aceasta foaie la poliție. ...politistul a spus ca ca trimite dosarul in judecata..Am uitat sa specific faptul ca patronul se cunostea cu acest comisar dinainte ca fapra sa se produca si sa numai zic ca acest comisar de la politie inpreuna cu alti doi veneau in acest bar jucandu-se la pacanele Deci cu alte cuvinte sunt prieteni buni cu acest patron!Va rog sa îmi spuneti ce sa fac si cui sa ma adresez.Multumesc

Va rog sa îmi spuneti ce am de facut si care este pedeapsa pentru prostia care am facuta si anume :am lucrat intr-un bar unde am sustras suma de 10000lei patroni am depus plângere la politie eu am fost la politie le-am înapoiat sumade 8000lei urmând sa le inapiez si cei 2000 in decurs a 30zile..Problema acuma vine si anume comisarul de la poliția a spus asa ca el nu ma iartă si k voi ajunge in puscarie pt delapidare sa adresat patronului in felul urmator "Ce ba dk tu al ti eu nu pt k dk am pus mana pe infractor nul mai las sa scape ce tu asa ai face"...Nu stiu ce sa fac mai departe eu nefiind citat nici măcar pt o declaratie....eu tot timpul asta vorbind pe cale amiabilă cu patronul am ajuns la o intelegere si anume sa facem un proces verbal si menționăm k am dat aceasta sumă de 8000lei ceea ce am.si facut si am depus aceasta foaie la poliție. ...politistul a spus ca ca trimite dosarul in judecata..Va rog sa îmi spuneti ce sa fac si cui sa ma adresez.Multumesc