avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandru1002

Activitate Alexandru1002

Răspuns la discuția Vecinul,2 luni cu bormaşina
Acesta este urmatorul pas, o declaratie la politie,o vizita din partea domnului sectorist.Multumesc!
Răspuns la discuția Vecinul,2 luni cu bormaşina
Buna seara, si la mine este aceeasi problema, dar de mai bine de 4 ani vecina de la 4 tine cativa muncitori in casa care la fel de dimineata pana seara bat cu ciocanul, folosesc bormasina si alte ultilaje. Marea stupoare este ca am chemat politia si au vrut sa-mi dea mie amenda ca imi bat joc de ei, cu mama in varsta de 70 de ani, fosta educatoare, este jignita si umilita in propiul bloc de niste intrusi care nici macar nu sunt trecuti la intretinere si folosesc metri cubi de apa fara sa fie declarati la intretinere. Cum?Am inteles ca se pot umbla la ele si cu asa meseriasi cred si eu ca merge treaba. In concluzie, mi-a crapat tavanul din cauza bocaniturilor. Povestea nu se termina, am fost si la ea la usa cu gandul sa-i vorbesc frumos, dar cum mi-a deschis usa a chemat politia, am fost avertizat din nou de politist ca risc sa-mi iau amenda, ca nu se aude nimic, dar ei nu au intrat in casa sa verifice, doar in pragul usii, i-am surprins de mai multe ori carand placi de pvc, de gresii, ladite si flori, ar fi doar o presupunere ca fac aranjamente florale. Politia nu face nimic, legile la fel, atunci cine? Noi? Nu. De preferat cred ca ar fi sa ma mut :)) Sau sa-i mut pe ei. Poate imi dati un sfat in aceasta privinta!