avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaileonte

Activitate Mihaileonte

Buna ziua.
Va solicit sfatul/ajutorul in urmatoarea problema:
In week end, duminica, am iesit cu familia in oras sa luam cina. Inainte sa plec spre casa, mi-am amintit ca trebuie sa merg pana la un bancomat sa fac doua tranzactii, una de depunere numerar intr-un card de credit al meu, si cealalta de retragere numerar din cardul sotiei.
Toate bune pana aci.
Ajuns in fata bancomatului (in Pitesti), am apasat depunere numerar, a dat o eroare si mi-a eliberat suma de 3500 de lei. Apoi am apasat depunere iar si mi-am depus suma pentru care ma dusesem acolo. Pe loc nu am realizat prea bine situatia, bausem si putin la iesirea cu familia:), poate nu trebuia sa fac aceste tranzactii atunci dar am considerat ca o sa castig timp daca le fac in week end.
A doua zi cand am verificat conturi si tranzactii am realizat ca sunt pe plus cu niste bani. Am niste chitante in portofel cu tranzactie neefectuata si depunere cu succes, a sumei de 1000 de lei in contul de credit, la care ma dusesem sa depun.
Intrebarea este : Ce este de facut si care sunt consecintele ? Am si cheltuit din ei in acea seara. Nu am avut nicio intentie criminala, pur si simplu a fost darnic atm ul :))