avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai Ionut

Activitate Mihai Ionut

Buna seara, lucrez de un an, ca agent comercial la o firma de distributie cu un program de dimineata pana seara tarziu dar pe cartea de munca am un salariu minim pe economie. Lasand asta la o parte m-am hotarat sa-mi dau demisia intrucat mi-am gasit ceva mai bun insa spre surprinderea mea am aflat ca am lipsa in gestiune de vreo 5000 lei iar astia m-au amenintat ca o sa ma dea in judecatadaca nu le dau banii.in mod normal trebuiau sa mi se dea niste facturi la semnat cu plusuri si minusuri pe care bineinteles ca eu nu le-am primit.In afara de asta vad, aici pe forum, tot felul de probleme cu state de plata ...... eu nu am primit asa ceva niciodata si nimeni din firma ......... noi am primit niste hartii scrise de seful de depozit, la mana, pe care erau salariile reale adica ala fix plus comision adica vreo 1500 lei dar noi pe cartea de munca avem minim ....... acum intreb statele noastre de plata cine le-a semnat ca sa fie duse la itm??? Au vreo sansa sa -mi faca dosar penal??? Am eu vreo sansa , daca ma dau in judecata???
Eu cred ca ni s-au cam incalcat ceva drepturi in firma asta program ....... salarii ............ state de plata inexistente ......... un avocat m-ar costa mult sa-mi apere aceste drepturi?