avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Activitate Ana.stefanescu78@gmail.com

Activitate Ana.stefanescu78@gmail.com

Buna seara.
Multumesc frumos pentru raspuns.
Firma nu are datorii. A fost declarata la onrc dizolvata conform art 235 in 2011, insa cei de la anaf au declarat-o in 2013 inactiva pentru nedepunere declaratii. Din 2011 firma nu mai functioneaza. Eu eram convinsa ca a fost inchisa pt ca firna care se ocupa de contabilitate m-a asigura ca va depune la fisc toate declaratiile pt a fi radiata si de la ei. Nu as vrea sa o reactivez pt ca nu am nevoie de ea, insa am nevoie de cazier fiscal fara fapte. De aceea am cerut ajutorul in a sti ce sa fac. Pt ca cei de la anaf m-au obligat sa o reactivez, eu nemaiavand nici sediu social si nici domeniul acela de activitate.
Buna seara. Am rugamintea sa ma ajutati.
Am fost administrator intr-un SRL care din 2012 nu a mai depus declaratii si care nu a mai avut activitate. In 2015 acest SRL a fost declarat de fisc inactiva si in 2016 fapta mi-a fost inscrisa in cazierul fiscal. Pana in acest moment si sunt 6 ani, nu am fost anuntata si nici nu mi s-a comunicat acest lucru. Acum m-am izbit de nevoia cazierului si am descoperit. Am luat legatura cu cei de la Anaf si mi-au spus ca trebuie sa reactivez firma pentru a sterge faptele. Mentionez ca stiam ca firma este inchisa legal de contabila si ca nu mai are sediu social din 2013 si nici nu inteleg de ce trebuie sa o reactivez.
Ce trebuie sa fac pentru a mi se scoate faptele din cazierul fiscal?
Va multumesc din suflet pentru ajutor!
Discuție Va rog ajutor
Buna ziua. Detin un spatiu comercial cumparat in anul 2001 de la o companie SA. La momentul respectiv actul de vanzare cumparare era sub forma de factura fiscala si contract intre societati comerciale (fara notar). Pentru a obtine cadastrul si inscrierea in carte funciara mi se cere contract autentificat. Cum pot obtine acest lucru? Va multumesc anticipat pentru ajutor