Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog ajutor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog ajutor

Buna ziua. Detin un spatiu comercial cumparat in anul 2001 de la o companie SA. La momentul respectiv actul de vanzare cumparare era sub forma de factura fiscala si contract intre societati comerciale (fara notar). Pentru a obtine cadastrul si inscrierea in carte funciara mi se cere contract autentificat. Cum pot obtine acest lucru? Va multumesc anticipat pentru ajutor
Contactati un avocat, dati in judecata societatea vanzatoare si perfectati vanzarea pe cale judecatoreasca.
Sau...Asteptati pana in 2021 si deschideti o actiune pentru constatarea proprietatii prin uzucapiune.
raluk0207, utilizator