avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Activitate Levente.atti

Activitate Levente.atti

Răspuns la discuția Dupa cat timp se solutioneaza?
Am fost atacat in trafic.. dar din pacate nu eu am iesit sifonat... eu am ripostat si domnul a primit ingrijiri medicale de 8 zile... si el in declaratii zice ca eu am oprit pe marginea drumului si l-am lovit... dar eu am fost cel atacat din spate...si acuma el pe 8 zile are pretentia ca sa ii dau 100 de mil lei vechi...
Am o plangere la politie pe numele meu pentru vatamare corporala.. dupa cat timp se solutioneaza? Daca nu se intampla nimica?
Răspuns la discuția Ce se poate intampla?
Si daca ar cere despagubire cam la ce suma ma pot astepta
Circulam cu masina pe un drum public... in fata mea o alta masina care circula haotic(stanga,dreapta) l-am claxonat vrand sa il depasesc sa ma vada ca is in spatele lui.. el in momentul claxonarii a sarit jos din masina si a venit la mine injuranduma si amenintanduma.. si eu m-am dat jos sa ii zis sa se calmeze... ca am vazut ca parea sa fie beat... iar in momentul acela de pe marginea drumului a venit un alt individ care am inteles ca erau ceva neamuri a sarit sa ma loveasca... eu m-am ferit desigur si in momentul acela l-am lovit si a cazut... acuma cel batut de mine a depus plangere la politie in numele meu... ce mi se poate intampla ca eu nu am mers la politie sa depun plangere ca nu aveam chef si timp de umblat pe la politie...