avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate Terciu răzvan

Activitate Terciu răzvan

Răspuns la discuția Dosar
O sa Incerc mulţumesc

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Mergeti la politie sa va interesati de stadiul dosarului.



Discuție Dosar
Salutare grup am si eu o Intrebare daca mă poate ajuta cineva anul trecut am condus un autovehicul cu permis de moped categoria AM si o alcolemie de 0.39 alcol In aerul expirat si am fost oprit de un echipaj de politie si mi sa facut dosar Intrebarea este cat dureaza pana la solutionarea cazului deja o trecut un an de atunci si nu am primit nici o citatie nimic mentionez aveam 17 ani atunci si as vrea sa mai stiu daca nu as putea da de permis Intre timp ? multumesc
Răspuns la discuția Conducere fără permis
Multumesc frumos pentru timpul acordat
Buna seara am si eu o Intrebare daca ma poate ajuta cineva La data de 13 Decembrie 2018 Am condus O mașină cu permis de Scuter Categoria fiind necorespunzătoare si am fost oprit de un echipaj de poliție avand si o alcolemie de 0.39 alcol In aerul pur expirat am recunoscut tot si am fost dus la poliție mentionez ca am 17 ani am dat declarați la politie si am fost lasat sa plec dupa Întrebarea este ce pot păți si peste cat timp pot da de permis categoria B Si pana la proces as putea părăsi țara nu mi sa dat nici o restricție si sa vin la proces
Cam cât dureaza pana la soluționare si cat timp nu am voie să dau de permis categoria B multumesc pentru timpul acordat
Alcol In aerul pur expirat nu mi s-au recoltat probe de sânge
Buna seara
Am o problema daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscător Am condus Un autovehicul desi posedam permis de Scuter Categoria Am si o alcolemie de 0.39 si am fost oprit de un echipaj de poliție stiu ca am facut o greseala mare dar acum ce consecinte pot fi luând În considerare ca am recunoscut tot si sunt la prima abatere precizez ca Am 17 ani si daca mai pot da de permis