Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar

Salutare grup am si eu o Intrebare daca mă poate ajuta cineva anul trecut am condus un autovehicul cu permis de moped categoria AM si o alcolemie de 0.39 alcol In aerul expirat si am fost oprit de un echipaj de politie si mi sa facut dosar Intrebarea este cat dureaza pana la solutionarea cazului deja o trecut un an de atunci si nu am primit nici o citatie nimic mentionez aveam 17 ani atunci si as vrea sa mai stiu daca nu as putea da de permis Intre timp ? multumesc
Mergeti la politie sa va interesati de stadiul dosarului.

O sa Incerc mulţumesc

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Mergeti la politie sa va interesati de stadiul dosarului.