avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Activitate Alina2019

Activitate Alina2019

Mulțumesc frumos pentru răspuns.

latka a scris:

Daca trece de controlul medical, poate sa-l schimbe.
[ link extern ]

Bună ziua, am un unchi căruia i-a expirat permisul de 16 ani. Poate sa îl schimbe sau sunt consecințe?.

Mulțumesc
Da sunt constienta de toate astea mai ales ca il cunosc foarte bn si stiu ce fel de om este.... nu mai intru in amanunte. O sa fac tot posibilul sa scap din cosmarul asta. Multumesc pt raspunsuri
A fost tot timpul un om violent in cuvinte, la asta ma refer iar dupa ce a apărutfetita eu am crezut ca se va schimba dar a fost mai rau.
Dupa cum am spus voi merge la un avocat sapt viitoare sa incer sa rezolv problema.

Multumesc
When
Fostul meu sot timp de 7 ani m-a hartuit si m-a amenintat, am mai incercat sa il parasesc dar m-a amenintat de fiecare data ca va face tot ce ii sta in putere sa imi ia copilul actualul sot nu are nici o legatura cu divortul . Nu m-am certat niciodata cu fostul sot si nu l-am amenintat. Tot timpul l-am rugat frumos, chiar am incercat sa fac sa fie bn sa nu ajungem in instanta Ba chiar am propus sa renunt in scris la pensia alimentara. Si chiar as renunta daca as sti ca asa se potoleste si ma lasa si pe mn linistita. Fara sa imi trimita meaaje chiar si la 1:30 noaptea pt fata ca ii este dor de ea. Iese in fiecare seara si de fiecare data cand e cu cineva suna pe internet sa vada fata si se face ca plange.... Nu am spus ca doar el este devina si nu incercsa il indepartez din viata copilului meu, nimeni si nimic nu ii poate lua ca el este tatal copilului. Insa de discutat nu e cazul pt ca daca eu il rog ceva zice ca ma cert el . cand insa vrea el ceva spune ca sunt obligata pt ca am destramat familia si daca vreau sa plec in vacanta sa plec fara fata.

apasati pe raspunde, nu mai citati inutil mesaje anterioare !
Nu prea este un om rezonabil. Este un om foarte razbunator. In primul rand ca l-am parasit si in al doilea rand ca m-am recasatorit tot din cauza amenintarilor lui, incearca sa faca totul impotriva mea. Vrea sa fie favorizat deoarece se considera victima si pt ca i se pare lui ca fetita s-a atasat foarte mult de actualul meu sot. Si asta nu ii convine si cand a fost fetita la el o sapt desi nu avea program de vizita l-am lasat sa o ia pt ca promisese ca o sa ne intelegem. Dar dupa ce a adus-o mi-a reprosat ca nu sunt o mama buna si ca eu am invatat copilul lui sa iubeasca pe altcineva . Fetita mea are 3 ani si nu cred ca as putea sa ii impun eu ca mama sa iubeasca sau sa nu iubeasca pe cineva. In schimb fata mi-a zis ca tati i-a interzis sa vorbeasca despre actualul meu sot, deaorece consideră ca eu si el crestem fata desi el e acolo si noi in Romania. Spune ca fata nu are alta familie decat el ca tata si eu ca mama. Nu pot sa spun ca are o teama el isi doreste sa imi ia fetita, pt ca asa considera el ca se face si eu sa rsman cu actualul sot. Asta mi-a zis



Nu exista problema programului de vizita deoarece fostul sot este in Italia unde lucreaza oar eu si fetita suntem in Romania. Vrea sa vina sa o ia cate o sapt si in afara programului de vizita deoarece se simtespune el indepartat de copil. Si vrea sa il las sa ia fata ori de cate ori poate el cate o sapt. O data la 2 sau 3 luni
tatal are program ,dar nu il poate respecta pt ca lucreaza in strainatate. Insa pretinde sa vb cu fetita zilnic pe internet
multumesc tuturor pt raspuns, sapt viitoare voi contacta un avocat
Buna seara ,am si eu o intrebare, am custodie comuna cu fostul sot pt copil iar copilul este la mine. Problema este ca de fiecare data cand il rog sa isi de-a acordul pt a iesi cu copilul din tara pt vacanta spune nu. Mi-a zis ca imi da voie o singura data sa ies cu ea din tara nu de mai multe ori .Eu vroiam 2 sapt in aprilie si o luna in vara , dar mereu spune nu, Ce as putea sa fac
Discuție Procura
Buna ziua, am si eu o intrebare : am custodie comuna cu fostul sot la fetita si as vrea sa plec in alta tara sa lucrez cu actualul sot si sa iau si fetita cu mine. Dar fostul sot nu vrea sa imi de-a procura . Se poate face ceva ca sa primesc procura respectiva? Multumesc