avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate Anom

Activitate Anom

Am inteles. Multumesc!
Multumesc pt raspuns!
Deci doar eu sau rudele putem merge sa aparam interesele copilului la scoala.
Sentinta de divort e normal sa o ceara acum?
Dna invatatoare (care mi-a cerut sentinta) spune ca e necesara la dosarul copilului, dar cand am intrebat-o de ce nu a fost nevoie la inceputul scolii nu a stiut raspunde.
Buna ziua,
Baietelul meu, provenit dintr-o casnicie anterioara care s-a terminat acum 4 ani e acum inscris in clasa pregatitoare la o scoala de stat. Am completat toate actele cerute de ei cu toate informatiile dorite, dar nu mi-au cerut copie dupa sentinta de divort. Acum, in semestrul 2 noi impreuna cu alte 3 familii am avut niste neintelegeri cu dna invatatoare in care s-a implicat si comisia de administratie a scolii. La discutiile cu invatatoarea si sedintele cu parintii a mers iubitul meu, care locuieste cu mine si fiul meu de 3 ani si e foarte implicat in educatia copilului. Abia acum imi cer o copie dupa sentinta de divort. E normal sa ceara acum? Ei i-au contestat puterea de a lua cuvintul iubitului meu la ultima sedinta cu parintii, dar pana atunci la alte sedinte a putut sa vorbeasca in numele meu si al copilului meu fara probleme.
Multumesc anticipat!