avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Activitate bgdan5

Activitate bgdan5

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util


Demos a scris:

Atat timp cat nu se fac controale serioase regulate, atata timp cat nu exista un sistem legal de garantii contra traficului de obiecte furate, atata timp cat mentalitatea tipic made in Ro "eu sunt mai smecher" functioneaza la 99.5% din populatia Ro, atata timp cat etc..., etc..., etc.... !!!
A propos, o batranica din vecini a facut cadou o tableta unui alt vecin pt ca-si uitase parola de logare.
Suntem tari si in polemici, ce parere aveti?!?


Atunci vecinul batranei ramane fara tableta si batranica este audiata de unde o are. :)
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util


Demos a scris:

Stimate utilizator, ce garantie aveti dvs ca hotul este cel care utilizeaza azi tableta furata?!?
In general hotii se debaraseaza de obiectele furate!!!


Asta va stabili politia daca se vor lua masuri.
Cand cumperi un lucru furat, esti si tu vinovat intr-o anumita masura.

Nu cumperi o tableta logata cu o alta adresa de email de pe care nu te poti deloga.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Am fost ieri la politie. Le-am oferit adresa ip, numele wifi, providerul,orasul si parolele salvate. Mi-au spus ca dosarul merge mai departe la procuror si el decide daca inainteaza cazul sau nu.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va multumesc. Atunci dosarul e ca si clasat... Nu am vazut prea mare interes din partea dumnealor la sesizarea de furt.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
am plangere facuta la politie in septembrie. acum as avea posibilitatea sa aflu mai multe despre el dar mi-e frica sa nu fiu acuzat de violarea emailului. etc


sa nu ma duc la politie si sa zic: *stiti am spartul contul de email, stiu unde sta...*, dar sa fi facut si eu la randul meu o infractiune.
Buna seara,

In septembrie mi-a fost sparta casa si mi-au fost furate mai multe bunuri, printre care si o tableta.
Hotul/cumparatorul nu a schimbat adresa de logare al tabletei android si prin urmare am putut vedea mare parte din istoric si o parola salvata de la adresa de email.

Precizez ca hotul/cumparatorul a salvat in contul meu de google adresa lui de email cu parola aferenta.

Intrebarea este daca e ilegal sa intru pe acel cont de email ca sa aflu mai multe detalii despre el.

Va multumesc