avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Activitate Stefania.B

Activitate Stefania.B

Răspuns la discuția Indemnizatie risc/mod calcul
Lucrez la o institutie bancara din Romania. Este posibil sa fi facut vreo eroare la calcularea indemnizatiei? Daca iau in calcul salariul brut de incadrare,ar fi trebuit sa iau in jur de 2200 lei. Daca iau in calcul venitul brut realizat lunar,ar fi trebuit sa iau in jur de 3000 lei. Am printat toate veniturile realizate in ultimele 12 luni. Am o rubrica cu venituri impozabile. Sa se fi facut media acelor venituri? Sunt f confuza iar din partea lor inca nu am primit vreun raspuns clar,sa-mi spuna ce venituri au luat in calcul.
Răspuns la discuția Indemnizatie risc/mod calcul
Deci se ia in calcul venitul cu tot cu prime ai bonusuri,am inteles bine?
Buna seara,
In modul de calcul al indemnizatiei de risc maternal care venit brut se ia in calcul? Salariul brut de incadrare care este acelasi in fiecare luna,sau venitul brut realizat unde sunt incluse si primele de vacanta,bonusuri de performanta? Daca iau in calcul veniturile brute realizate,ar iesi o indemnizatie mult mai mare decat daca as lua in calcul doar salariul brut de incadrare.
Buna seara,
In modul de calcul al indemnizatiei de risc maternal care venit brut se ia in calcul? Salariul brut de incadrare care este acelasi in fiecare luna,sau venitul brut realizat unde sunt incluse si primele de vacanta,bonusuri de performanta? Daca iau in calcul veniturile brute realizate,ar iesi o indemnizatie mult mai mare decat daca as lua in calcul doar salariul brut de incadrare.