avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1011 soluții astăzi
Forum Activitate Ronald77

Activitate Ronald77

Buna
Am si eu o intrebare si va multumesc daca ma-ti putea ajuta
Sotia mea a fost implicata intr-un accident in fata blocului.
Mai exact in intentia de a se parca in parcarea personala care se afla pe partea stanga ...a semnalizat stanga sa asigurat si a efectuat manevra.
Un alt autoturism venea din spate si a lovito (parte laterala stanga...usa din spate duar dupa care a parasit locul accidentului.
Acum...politia sosita la fata locului au constatat imediat ca sotia mea e vinovata ca nu sa asigurat...
Dar lovitura laterala spate demonstreaza ca ea era deja ""aproape parcata" existand duar cate o banda pe sens.
Sotiei mele ia fost ridicat permisul si iau deschis dosar penal pt vatamare....
Victima fiint tot sotzia mea..deoarece ca giamul soferului sa spart a lovito la fata si a fost transportata la spital.
Dat fiind faptul ca in apropiere exista si o camera de luat vederi...politia locala au constatat ca respectivul circula cu mare viteza ..intr-o zona de 50 dar au spus ca din moment ce nu exista radar ei nu pot demonstra ce viteza avea .
Acum eu zic....sunt eu tampit sau trebuie sa iau pe cineva de gat...pt ca nu mai intzeleg nimic.
Mentionez ca impactul a fost pe contra sens sa zic asa.. soferul din spate a vrut sa depasasca