avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1256 soluții astăzi
Forum Activitate santana

Activitate santana

Răspuns la discuția cecuri fara acoperire
la ce va referiti (gratierea) vei vedea la momentul respectiv, si cum pot afla daca eu intru in decretul de gratiere? mii de multumiri pentru raspunsurile oferite de dumneavoastra. ma ajuta mult sa stiu in ce ape me scald.
Răspuns la discuția cecuri fara acoperire
am intles , asa ca mai am 2 ani,si nici nu cred ca ar fi bine sa incerc redeschiderea procesului, pentru ca risc sa pierd si anii astia care au trecut. cit despre prezentarea la termene ,eu nu am fost informat,ei au spus ca mi-au trimis citatii dar eu nu le-am vazut,asta este,,si daca vreau sa dau banii'?........ce s-ar intimpla?
Răspuns la discuția cecuri fara acoperire
dar daca nu am fost la nici un termen, m-au judecat in lipsa cu avocat pus de ei, eu eram plecat din tara la data ramanerii definitive,acum dupa cum vad se tine cont de sentinta definitiva.
Răspuns la discuția cecuri fara acoperire
la inceputul lunii octombrie 2002, dar oricum am inteles, inseamn ca avocatul meu nu stie ce vorbeste, pt ca el i-mi zicea ca de la data comiterii faptei, de asta eu nu mai stiu ce sa cred.
Dar as putea beneficia de gratiere,? in cazul in care presedintele ar da un asemenea decret
Răspuns la discuția cecuri fara acoperire
deci daca fapta a fost comisa in anul 2001 si condamnat la 3 ani in anul 2002, cind ma pot considera liber? nu vreau sa fiu cicalitor.multumesc
Răspuns la discuția cecuri fara acoperire
aceste file de cec se elibereaza doar societatilor comerciale in baza unei cereri stampilate de catre societate, si semnat de reprezentantul legal al societatii, si o societate nu poate fi reprezentata de o persoana fizica.va multumesc, si deasemenea multumesc mult domnului dorin.
Răspuns la discuția cecuri fara acoperire
doamna gabriela, eu nu am fost tratat ca o persoana fizica, logica spune ca o persoana care emita cecuri si in acelasi timp este si administratorul legal al unei societati comerciale( unic actionar) sa fie tratata ca o persoana juridica.cecul a fost eliberat pentru achizitionarea de materiale in folosul societatii pe care o reprezentam, deci exercitam functiunea de administrator al societatii,cred ca ar trebui sa fiu considerat persoana juridica,ba mai mult de atat o persoana fizica nu are posibilitatea de a detine aceste cecuri.(instrumente de plata):-/
Răspuns la discuția cecuri fara acoperire
nu m avut nici un fel de interdictie
Răspuns la discuția cecuri fara acoperire
da, stiam ca trebuie sa merg la proces dar nu m-am dus
Răspuns la discuția cecuri fara acoperire
cu executare , da sint plecat din tara cu o luna inainte de ase de sentinta definitiva