avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 714 soluții astăzi
Forum Activitate Elle117

Activitate Elle117

Mulțumesc foarte mult pentru informații. Îmi sunt tare de folos.
Sunt convinsă de acest lucru și tocmai de aceea vreau să fac lucrurile cum trebuie. Mă interesa ce anume presupune toată această mișcare . Instructorul auto actual e obligat să îmi elibereze dosarul și acontul dat? Sau dacă vrea , o poate tărăgăna ?
Bună! Am tot citit pe aici diverse răspunsuri pe această temă, dar tot am niște nelămuriri. Am început școala de șoferi cu un instructor care e singurul de la respectiva școală de șoferi. Mi-a cerut un avans de 700 lei pe care l-am achitat , tot în acea zi programându-mă pentru prima oră de conducere. A doua zi când trebuia să ne întâlnim, îl sun și îl sun și nimic. Nu a răspuns la telefon. Îl sun a doua zi și mă programează pentru următoarea zi. Aceeași poveste , aștept și sun și nu răspunde. Trece week-endul și reușim să ne auzim , am făcut o primă oră de conducere și desigur , când să am a doua ora de condus, din nou nu răspunde la telefon. Nu mi se pare deloc normală atitudinea lui și lipsa de responsabilitate. Ca atare , aș dori să schimb școala de șoferi. Sunt foarte dezamăgită și cred că am dat peste o persoană neserioasa și dezinteresată, care mă va duce cu zaharelul de pe o zi pe alta. Nu știu ce să fac . Singurul lucru la care mă gândesc este să mă transfer la o altă școală de șoferi. Ce presupune acest lucru? E posibil să fac asta? Și dacă da, în ce condiții mai exact?