avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate Fara nume 6

Activitate Fara nume 6

Discuție Donatie
Acum 2 ani fratele meu si a cumparat un imobil prin act vanzare-cumparare si eu i am dat banii si am fost la notar si am dat declaratie precum ca i am dat ca si donatie.intre timp ne am certat si as vrea sa stiu dak am vreo sansa sa atac donatia in tribunal si sa mi recuperez banii.


raluk0207 a scris:



Fara nume 6 a scris:

Buna ziua am si eu o intrebare actualul meu iubit viitor sot i.a imprumutat niste bani fratelui sau pentru cumpararea unui imobil in acte scrie ca el i.ar fi donat banii pentru ca acesta sa isi faca actele pe numele lui este despartit de sotia lui dar ne divortat acum intrebarea mea este daca ea la divort are vreun drept asupra imobilului


Păi i-a donat sau i-a împrumutat?
In care act scrie ca i-a donat? Au încheiat un contract de donație?
"Sa-si faca actele pe numele lui"...
Ce acte? Ca actele sunt de un milion de feluri.
Dati detalii mai clare.



Fratele lui nu este divortat de sotie dar stau separati de 4 ani si el anul trecut si.a cumparat un imobil si in actele de vanzare cumparare se specifica ca iubitul meu i.ar fi donat bani pentru achizitia lui ( bani au fost imprumutati de la noi si restituiti dupa un timp )au facut o cerere scrisa la notar sau ceva de genu aici nu stiu exact. Dar daca sotia lui intenteaza divort are drept la acea garsoniera ei avand si un copil impreuna
Buna ziua am si eu o intrebare actualul meu iubit viitor sot i.a imprumutat niste bani fratelui sau pentru cumpararea unui imobil in acte scrie ca el i.ar fi donat banii pentru ca acesta sa isi faca actele pe numele lui este despartit de sotia lui dar ne divortat acum intrebarea mea este daca ea la divort are vreun drept asupra imobilului