avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1690 soluții astăzi
Forum Activitate Anca.3001

Activitate Anca.3001

Deci fiecare angajator trebuie sa plateasca indemnizatia. Si intrebarea mea este, ce se intampla daca eu din 2 angajatori am ramas doar cu 1 angajator la data intrarii in concediu de maternitate? cum pot sa fac sa mi se calculeze indemnizatia pentru veniturile mele de la ambii angajatori??
Puteti sa-mi dati va rog un articol din lege unde scrie asta? pentru ca cei de la locul de munca unde am c.i.m pe durata nedeterminata mi-au spus ca ei platesc decat indemnizatia pentru veniturile de la ei. Multumesc!
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema. Sunt insarcinata si in momentul de fata am 2 contracte munca:
1. Un contract de munca pe perioada nedeterminata
2. Si un contract de munca unde activitatea mi se incheie pe 14.08.2019.
Va rog sa-mi spuneti daca eu intru in concediu de maternitate pe 02.09.2019, unde trebuie sa duc adeverinta de la medicul de familie cu concediu medical pentru a primi indemnizatia de maternitate de la ambele locuri de munca. Mentionez ca am intrebat la locul de munca unde am contract pe perioada nedeterminata si mi s-a spus ca ei imi calculeaza indemnizatia doar pentru contractul de munca care il am cu ei. Va rog mult ajutati-ma cu un raspuns! Va multumesc!