avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Activitate Siminea Daniela

Activitate Siminea Daniela

Sunt in aceeasi situatie, as dori sa aflu si eu raspunsul cu privire la codul de bare de pe exteriorul pașaportului

Demos a scris:

Daca ati primit obiectul va trebui sa-l inapoiati cu dovada de primire si sa blocati in banca ratele care mai raman de platit.
Atentie, Turcia nu este in UE, deci nu sunteti protejat de legile UE sau Ro, legi care ar permite schimbarea de opinie si restituirea banilor contra restituirii obiectului.
Va trebui sa cititi cu atentie contractul semnat cu fabricantul si in functie de ceea ce ati semnat mai puneti sau nu piciorul in Turcia!!!

Nu am luat obiectul și am vorbit azi se pare ca pierd doar avansul,va multumesc!
Buna ziua ,imi poate spune urgent cineva ce se poate întîmplă daca renunț la un contract intre fabrică și mine la achiziționarea unui obiect de aur ,după ce am plătit un avans?
Am constatat că nu e ok prețul și nu aș mai vrea sa plătesc ratele stabilite , adică să renunț chiar dacă pierd avansul. Sunt alte urmări pe care le as putea întîmpina? Va multumesc. dany_siminea@yahoo.com,va rog un raspuns urgent daca se poate.