avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Activitate AjutorLegal

Activitate AjutorLegal

Partajul inca nu a fost facut iar locuinta este considerata bun comun.Am depus actele de mai sus deja si m-au pus sa aduc de la notar o dovada scrisa ca partajul nu s-a efectuat in urma divortului si ca dupa divort locuiesc la aceeasi adresa.La notar am intimpinat din nou probleme cum ca nu poate sa mi le elibereze fara act de identitate pe motiv ca nu are cum sa ma identifice.Ce pot sa fac? Eu nu mai inteleg nimic din tot taraboiul asta
Dupa divortul de sotul meu mi-am pierdut buletinul si am intampinat o problema majora cand am incercat sa mi-l refac.Divortul a fost finalizat insa partajul nu a fost inceput inca din cauza problemelor financiare si a sotului meu care nu doreste o cale amiabila.La ghiseu,domnul de acolo mi-a spus ca nu ma poate ajuta in intocmirea unui nou buletin dupa pierderea celuilalt [ tin sa mentionez ca buletinul fusese deja schimbat cu numele vechi de familie dupa divort ] deoarece am nevoie de confirmare de la fostul meu sot cum ca locuiesc la adresa respectiva.Fostul meu sot nu doreste sa ma ajute,iar cu toate ca actele casei sunt tot pe numele meu si locuiesc la adresa de mai bine de 20 de ani si el in strainatate,tot nu imi este luat in calcul ca si rezidenta stabila caz in care nu am putut face nimic.Am auzit de la un prieten ca as putea cere confirmarea unui vecin cum ca locuiesc la adresa.Va rog ajutati-ma,am incercat sa caut legea respectiva dar nu am putut gasi nimic,nu stiu ce pot sa fac iar fara buletin in momentul de fata imi este toata viata data peste cap.