avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2003 soluții astăzi
Forum Activitate savian_radulescu

Activitate savian_radulescu

Răspuns la discuția mi s-a spus ca vor sa plec...
are vreo relevanta ca nu mi-au pus la dispozitie fisa postului si ca nu am semnat-o?
Răspuns la discuția mi s-a spus ca vor sa plec...
mi s-a cerut verbal. am incercat sa discut cu ei in principiu cu seful meu diret dar si cu superiorul lui. singurul lucru de care mi-am dat eu seama este ca nu mai sunt dorit in companie. mi s-a imputat ca nu am permis si ca nu mai pot sa imi fac jobul... ca s-a discutat cu av. companiei... ca atat se vor tine de capul meu pana o sa imi dau demisia, sa nu mai lucrez nimic ca oricum nu mi se mai ia in considerare...nici un motiv obiectiv...au spus ca nu sunt profesionist ca nu am facut ca lumea raportarea de saptamana trecuta... in schimb nu am primit nimic in scris. eu acum sunt in concediu medical sa se mai linisteasca apele.
buna ziua,

sunt reprezentant medical, si sunt angajat cu contract de munca la un producator de medicamente din 1.09.2007 cu contract de munca pe perioada nedeterminata. pana acum o saptamana nu am avut vreo evaluare sau raportare a activitatii mele. acum o saptamana am facut o raportare scrisa. se intampla si sa fi ramas fara permis de conducere pe o perioada de 30 de zile dar cand am anuntat acest lucru mi s-a spus sa stau linistit ca gasim noi solutii. de fapt tot ce am anuntat ca as fi grasit mi s-a spus sa stau linistit ca le rezolvam noi pe toate... acum o saptamana mi s-a cerut sa plec si eu am refuzat pe motiv ca nu mi s-a spus nimic concret si nici nu mi- s-a adus nici un motiv obiectiv pt care mi se cere acest lucru... stie cineva ce am de facut in situatia asta?