avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate Avr Andreea

Activitate Avr Andreea

Răspuns la discuția Loc de parcare
Locul unde se afla locurile de parcare de care va spuneam se afla pe domeniu public mai exact de jur împrejurul blocului....tot cartierul are locurile atribuite, la noi nu se poate....Am scris aici in ideea ca cineva ca dv cunoaste procedura....
Am fost la Asociația domeniului public am verificat locurile sunt libere, dosarul meu a fost depus anul trecut si raspunsul doamnei de acolo a fost: daca administratorul nu a continuat procedura pt a va atribui locurile noi nu putem face nimic!
Tot ca o neglijență a dansului sunt si pomii din fata blocului de care i.am atras atenția sa fie curățat fiind 3 sferturi in drum si din care atunci cand trec masini mari se rup crengile uscate... unul din copaci fiind curățat de un locatar care mai apoi a fost amendat de poliția pe care dansul a sesizat.o.... Si raspunsul pt toaletarea copacilor a fost : am facut adresa catre ADP nu a venit nimeni....
Comoditatea e tot ce pot deduce!
Discuție Loc de parcare
In urma cu un an la insistențele locatarilor s.a cerut catre administrator sa se faca schița cadastrale pe locurile de parcare pt a fii atribuite. Zis si facut...
A trecut un an și administratorul inca imi aduce scuze nejustificate pt a nu imi da un loc de parcare...pe motiv că ar fi prea multe cereri si prea putine locuri. In regulamentul privind atribuirea locurilor de parcare scrie clar ca in cazul in care sunt mai multe cereri pt un loc se face licitație....
Cui trebuie sa ma adresez pt a soluționa problema?