avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Activitate ndrrl

Activitate ndrrl

Biletul la ordin se semnează in dreapta atât sus cât și jos?
Va mulțumesc frumos
Chiar dacă e persoana fizica si fondurile au fost accesate pe întreprindere individuala?
Bună dimineața
Am o cunoștință care a accesat fonduri europene pe întreprindere individuala insa a avut ceva probleme si trebuie sa înapoieze o suma de bani.
S-a angajat si ar vrea sa stie daca i se poate pune poprire pe salariu, dacă are de înapoiat banii catre afir.
Mulțumesc frumos
Buna dimineata. Ma puteti ajuta cu o fisa postului sef ferma agricola (131111)?
multumescc
Buna ziua. Semnătura electronica /digitala este folosita pentru a depune declaraţii online. Un administrator de firma face cererea pe numele lui pentru a folosi in numele firmei sau e valabila si daca nu va mai fi administrator la firma respectiva ?
buna ziua. sotul are o firma srl cu cod caen 0150-activitati in ferme mixte. doreste sa isi faca angajarea pe firma. din cate am citit , pe postul de administrator ,trebuie sa fie cu studii superioare si el nu are. se poate angaja cu codul cor 611101 - Agricultor sau 131111 - Sef ferma agricola (agrozootehnica) sau 834101 - Tractorist?
multumesc frumos
ce inseamna ora suplimentara 50%? pentru un personal tesa
multumesc frumos
Răspuns la discuția Gestiune magazii
Asa e si logica mea. multumesc frumos
Buna ziua. sunt incepator in "lumea" gestiunii materialelor dintr-o magazie si vroiam sa intreb ceva.
am o magazie de materie prima . eu procedam asa: venea seful de ce are nevoie, scriam pe bonul de eliberare ce i-am dat, apoi eliberam scriptic. acum vine o doamna de la urmarirea fabricatiei si imi spune ca trebuie sa eliberez scriptic iar pe baza eliberarii scriptice sa eliberez fizic.
cum e logic/legal?
sau e in functie de politica fiecarei firme
multumesc frumos