avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate arhbogdanb

Activitate arhbogdanb

nu am testat cum ziceti:) multumesc de idei...nu cumpar apartamente zilnic...dar oricum...si degeaba ma uitam pe avizier...ca era totul ok...adica e o intamplare nefericita asta...ca ei zic ca s-au platit mereu banii doar ca undeva au disparut...ori firma cea care a dat in judecata e neserioasa si minte ori...cine a avut banii sa faca plata nu a facut-o...acu' o sa se vada la proces cum a fost...:(
Multumesc pentru raspunsuri...inteleg ca asa e la bloc...dar tot nu mi se pare corect ca eu sa platesc oalele sparte ale altora...daca nu au platit sau au fost trasi in teapa de firma respectiva...eu ce vina am? ca eu nici nu existam pe vremea cand ei isi creau problema in cauza:(...adica serios?!?! daca firma a fost corecta si intr-adevar nu s-au platit acele facturi...deci unii nu si-au platiti consumul de apa etc....sa vin eu acu la 2 ani sa le platesc?!...tre sa fie si un prost nu?:))
multumesc de raspuns....dar plata avocatului si cheltuielile de judecata si astea trebuie platite de catre noi?
Buna ziua! Intamplarea face ca acum 1 an de zile in 2018 am cumparat prin credit bancar un apartament in care nu ne-am mutat inca. Acum cateva zile asociatia de proprietari a fost data in judecata de catre firma ce administra blocul in 2017 cum ca nu s-au platit niste facturi de la acea vreme. Asadar ca sa fie reprezentati la proces asociatia isi ia avocat sa ii reprezinte. Astfel ne trezim si noi la avizier cu plata avocat si cheltuieli de judecata, noi care in momentul acela cand lipsesc niste plati facute firmei care administra blocul in perioada aceea, nu eram proprietari in acel bloc. Intrebarea mea este daca este legal ca sa ne puna si pe noi sa platim? multumesc!