avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1036 soluții astăzi
Forum Activitate Nicoleta_mk

Activitate Nicoleta_mk

Buna ziua
Am si eu o intrebare
Ieri a trebuit sa calatoresc cu avionul din Amsterdam spre Belfast, am ajuns inainte cu o ora inaintea chek-inului, am facut toti pasii pentru imbarcare dar exact inainte de a urca in avion am fost oprita de cei de la companie spunandu mi ca nu pot urca in aviin si trebuie sa imi verifice mai indetaliat cartea de identitate ( mentionez ca pana atunci mi.au mai verificat o si alti angajati de cel putin 3 ori). Am pierdut zborul din aceasta cauza insa mi s.a zis ca voi fi imbarcata in urmatorul avion intr.un timp foarte scurt (max 2 ore).
Dupa toate verificarile mi s.a zis de la cei de la jandarmerie ca e totul bine si tot ce trebuie sa fac e sa merg sa vorbesc cu cei de la compania aeriana de la care aveam biletul, sa le explic situatia, si ma vor imbarca in urmatorul zbor care urma sa plece peste 2 ore.
Acest lucru l.am si facut insa cei de acolo m.au pus sa platesc un alt bilet,la o ora tarzie( primul bilet era pentru ora 12) si anume la 10 fara un sfert, care a mai avut si intarziere de o ora.
Deci a trebuit sa stau in aeroport 13 ore, fara baterie la telefon (mentionez ca nu eram pregatita financiar sa cumpar un alt bilet aceasta fiind o calatorie de serviciu, si avand la mine doar bani de buzunar pana la destinatie)
As putea face ceva in aceasta privinta?