avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate SimoAlina

Activitate SimoAlina

Răspuns la discuția Contestație la executare.
Mulțumesc mult pentru răspuns. Asta voiam sa știu. Scuze ca nu am știut cum sa ma exprim pentru a ma face înțeleasă.
Răspuns la discuția Contestație la executare.
Am respectat termenul. Am depus deja contestația. Ceea ce ma stresează, sa zic asa, este faptul ca mi-e teama sa nu se lege de convorbirile telefonice din anul 2018. Spre exemplu, prescripția se ia în considerare de la ultima plata sau de la ultima conversație avuta cu cei de la Kruk?
Bună ziua! Am întâmpinat o problema cu o instituție non bancara și am fost executata silita deși perioada legala a depășit cu mult cei trei ani. Situația sta un felul următor, cei de la efg au refuzat sa-mi pună la dispoziție documentele solicitate de mine, în anul 2010, din care sa reiasă de ce am de plata o asemenea suma. Ulterior, au dat dosarul unei firme de executare, aceasta nu a făcut nimic, apoi au dat dosarul celor de la Kruk. Am luat legătura cu cei de la Kruk în 2018, telefonic, pentru a lamurii situația deoarecea ma aflam în biroul de credit. Nu am semnat nimic cu aceștia, doar telefonic. Zilele acestea m-am trezit cu conturile blocate. Este normal? Am șanse de a câștiga o contestație la executare atâta timp cât am luat legătura cu ei telefonic? În mod normal, de la ultima plata făcută către cei de la efg au trecut 7 ani.