avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Activitate home_rt2

Activitate home_rt2

"Pinkall" ti-ai mai rezolvat problema? poate ne zici si noua cum anume...
Odata gasit vechiul proprietar, nu ar fi o problema sa-ti dea o copie dupa certificatul de atestare fiscala, nu stiu cum ar trebui procedat in ceea ce priveste fisa fiscala.
Răspuns la discuția vanzare-cumparare autoturism
Am si eu o problema: vreau sa achizitionez, pe persoana fizica, o masina de la firma la care lucrez, inca. Mentionez ca sub efectul crizei, firma are diverse datorii catre stat, probabil ca administratorul intentioneaza sa intre in faliment.
Cum a-r trebui sa procedez?
Exista riscul sa intampin probleme din cauza datoriilor pe care le are firma in momentul in care vreau sa o cumpar?
Va rog sa ma lamuriti si pe mine in ceea ce priveste concediul pre si post natal. Am fost ieri la medicul de familie si mi-a spus ca trebuie sa stau obligatoriu 126 de zile in concediu pre si post natal, din care minim 43 zile sa fie dupa nastere, daca vreau sa beneficiez de indemnizatia de crestere a copiluilui. Mi s-a parut bizar si am intrebat si la serviciu personal unde mi-au spus ca trebuie sa stau obligatoriu numai 43 zile dupa nastere, dupa care pot beneficia de indemnizatie. Intrebarea mea este sunt obligatoriu cele 126 de zile sau numai cele 43 zile dupa nastere?