avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Activitate Cătălin Dorel Ionel

Activitate Cătălin Dorel Ionel

Deci dupa ce am achitat jumătate din prejudiciul stabilit de magazin .... De la politie mi sa zis că aș putea face un acord de recunoaștere a vinovăției ... Tot de la poliție însisita că nu îmi trebuie avocat .... Ce as putea face sa nu primesc o pedeapsa cu suspendare ....adică să primesc doar o amendă ...este o șansă ?ce as putea face ?
Mulțumesc frumos
Pai magazinul nu dorește împăcarea dar a accept sa le achit suma stabilită drept pagubă cum procedez acum ?
Am fost prins împreună cu un amic ..in Carrefour odata prejudiciul din seara respectiva a fost recuperat însă noi am furat de 5 ori ...furt in forma continua ...magazinul nu acceptă împăcarea chiar daca achit integral suma ... Suma pe care magazinul a calculatato este de 10.700lei ...eu doresc sa îmi achit partea mea sau și mai mult dar magazinul chiar daca achit prejudiciul va pastra plângerea .... Eu nu am alte antecedente ...la ce pedeapsa sunt predispus in cel mai rău caz ... Sau cel mai bun ... Cum pot face sa îmi amielorez situația ...va mulțumesc
In urma cu 2 ani am fost prins cu un alt individ la furat în magazin suma finală a ajuns la 1000 de lei de fiecare ... Prejudiciul a fost recuperat integral dar problema este că noi am mai fost acolo de 5 ori ... Cei de la Carrefour au pus la dispoziție filmările de unde reiese că total ar fi de 10500 de lei ... Eu am vrut sa achit suma aceasta dar magazinul nu își retrage plângerea ...cum sa procez ajuta daca achit suma ? Eu nu am atencedente până acum ...ce pedeapsa risc sa primesc in cel mai rău caz
Magazinul nu dorește împăcarea ..
Chiar daca achit toată suma integral ...
Eu acum trebuie sa imi caut un avocat deci .. credeți că sunt sanse sa imi dea fara suspendare?
Dar fiind valoarea mare de 900 cred ca o sa ma trimita si o sa primesc cu suspendare ?
Si eu ce o sa pățesc? Dacă magazinul a făcut plângere si ce o sa pățesc da a nu au făcut plângere ?
Ba da ne-au dus la secție am dat declarație acum ce o sa se întâmple pe el l-au chemat miercuri si mi-au zis daca vreau pot sa ma duc si eu cu el