avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Activitate Victoria29

Activitate Victoria29

Este vorba de 27.000 lei,la fostul loc de munca o sala de jocuri,conducerea a vrut sa le dau banii in 3 zile dar nu am putut face nici un imprumut,i.am rugat sa facem acord se plata la notariat nu au vrut si au depus plangerea,dosarul este in faza de cercetare,pot strange banii astia cam intr.un an si jumatate maxim,nu ii am acum,nu am de unde,am probleme cu apararea cum am scris in primul mesaj,nu este in regula ce se intampla,avocata nu face niciodata ceea ce spune mereu schimba ceva in ultimul moment,plus ca sunt unele minciuni,am nevoie de aparare buna nu ma pot lasa pe mainile cuiva in care nu mai pot avea incredere,din pacate mi.a dat destule motive,nu stiu cum aa fac pt ca vineri la ora 10 trb sa fiu la politie,ma tem ca avocata sa nu se prezinte sa ma lase singura acolo,ma astept la asta din partea ei,luni trebuie sa iau o decizie,oare sa.mi cer banii inapoi si sa caut alt avocat?nu pot sta asa in teroarea asta,am sunat de curiozitate alt avocat si am intrebat informativ un onorariu si o parere pt cauza mea si prima data mi.a zis ca sa vin sa birou sa INCHEIEM UN CONTRACT,ca asa e normal,pe cand avocata mea zice ca daca are inputernicire nu e nevoie,plus chitanta obtinuta f greu,minciuna cum ca l.a sunat pe politist,citatia pe care trebuia sa o luam impreuna azi dim si deodata era deja la biroul dansei,nu este tocmai transparent acest comportament,cum vi se pare,voua celor care sunteti avizati sau ati trecut prin ceva asemanator,nu este cam ciudat?ce as putea face ca sa am o aparare buna sa nu stau asa cu frica pt ca nu mai rezist,apropo avocata estebsi mediatior,ar fi putut sa abordeze speta din aceasta postura inainte sau chiar si acum dupa ce stim de plangere?ar fi trebuit?
Buna ziua,sunt suspecta intr.un dosar penal,am creat un prejudiciu,s.a facut o plangere impotriva mea,dosarul este in faza de cercetare penala,am angajat aparare,am dubii in privinta avocatei,inca dupa ce i.am achitat intreg onorariul si nu a vrut sa incheiem contract,a facut o imputernicire si a zis ca e de ajuns,am primit o chitanta pt suma dupa fffff multe insistente,sotul dansei este tot avocat in acelasi birou,am lasat asa cu contractul desi nu mi.a convenit,apoi mi.a zis ca sa o contactez cand voi fi chemata la politie,am fost sunata de politistul care se ocupa de dosar pe data de 9 si mi.a zis sa ma prezint doar pt a.mi aduce la cunostinta invinuirile,avocata nu a fkst de acord si a zis ca il suna dansa sa stabileasca o zi si data pt ca se cunoaste cu dansul,urma sa ma sune avocata sa.mi spuna ce a stabilit in dimineata de 10 iul,am ast degeaba am sunat.o eu,dansa a zis ca a vb cu politistul si a ramas pt data se 19,dar pe mine nu s.a deranjat sa ma anunte,il.sun mai apoi pe politist sa vad daca e in regula si dansul imi spune ca nu l.a sunat nimeni sa se intereseze de mine!!!!!m.am blocat!apoi avocata nu a mai raspuns la tel la 10 apeluri!am avut un schimb de mesaje in care dansa mi.a zis ca sa nu cred politistul ca ma.minte ca sa ma forteze sa merg singura acolo,apoi am gasit in uaa o instiintare sa ma prezint in max 2 zile la politie sa iau citatia ca nu eram acasa,anunt avocata ai spune ca azi pe 12 la ora 11 ne vedem acolo sa luam impreuna citatia insa ma suna dimineata ca sa fiu la 10 la biroul dansei sa discutam,cand ajung citatia era deja la ea,am intrebat de unde o are si a zis ca a adus.o cel care lasa corespondenta,am.plecat sun politistul care spune ca de fapt citatia a luat.o personal sotul avocatei de la politie,tot felul de minciuni,nu mai am incredere si nu ma simt in siguranta cu ea,ce ma sfatuiti sa fac eu am nevoie de o aparare buna nu de ascunzsuri din acestea si cine mai stie ce se petrece de fapt!asa se da o citatie???de ce nu face niciodata ce spune si am mereu cate o surpriza neplacutae posibil sa comunice cu partea adversa?sunt multe semne ca nu este sincera cu mine si ma simt manipulata,cum sa fac sunt disperata!!!!
Răspuns la discuția Urgent va rog
Dimineata la ora 11 trebuia sa ma intalnesc cu avocata in fata politiei sa luam citatia,m.a sunat pe la 9 si mi.a zis ca sa ma duc mai devreme la biroul dansel la 10 sa fiu acolo,m.am prezentat,mi.a inmanat o copie dupa citatie,ei o aveau deja,am intrebat cum.au intrat in posesia ei si dansa a zis ca a adus.o cel care aduce presa,adica postasul sa inteleg,am lasat.o asa,mi.a zis ca sa ma linistesc sau daca nu ea imi da banii inapoi ca doar mai sunt avocati,i.am zis ca am indoieli din cauza ca polististul mi.a zia atunci ca nu a fost sunat de catre ea,a zis ca a mintit ca se pune presiune de partea vatamata si de asta si ca polististul vroia sa ma prinda cumva singura ca poate ma constrangea sa dau declaratie,pe citatie scrie ca trb sa ma prezint cu dansa la ora 10 pe data de 19,a zis ca ne vedem atunci,eu tot am suspiciuni din cauza ca dupa ce am iesit din biroul ei am sunat pe dl politist si nu am apucat sa spun ca a ajuns la mine ca dansul mi.a zia ca da a venit sotul doamnei dimineata la politie care este tot avocat si i.a dat.o lui,deci nu a fost adusa de nici un om care lasa corespondenta,de ce tot exista aceste contradictii ca sa nu le zic pe fata minciuni,mereu e cate o minciuna,daca pe data se 19 nu se prezinta?oare ar fi mai bine sa imi iau banii inapoi si sa gasesc alt avocat?este clar ca nu mai am incredere si pe buna dreptate.
Răspuns la discuția Urgent va rog
Nu am semnat un contract desi eu am cerut asta mi.au zis ca daca au facut acea imputernicire nu mai e nevoie de contract,mi.au eliberat o chitanta pt suma asta dar dupa multe insistente din partea mea,de aceea spun,nu e in regula ce se intampla,se comporta destul de ciudat,dupa ce am dat banii nu mi.a mai acordat atentie,nu ma informeaza cu nimic trebuie sa insist eu sa plang pe la usa ei sau sa sun de multe ori,daca vreau sa renunt la serviciile dansei si sa.mi angajej un alt avocat dar sa.mi recuperez banii,cum procedez?multumesc pentru raspunsuri!
Răspuns la discuția Urgent va rog
Daca doamne fereste chiar nu se prezinta maine avocata,dar ma gandesc ca nu are cum sa faca chiar asa ceva,totusi am platit.o,am dat 2000 lei si ceva in plus,cum sa.i faci unui om una ca asta,in caz de orice,eu o pot trage la raspundere daca ma lasa balta desi am achitat onorariul?
Răspuns la discuția Urgent va rog
Am fost plecata de acasa si cand m.am intors am gasit deja in usa o instiintare,cum ca sa ma prezint sa iau citatia in termen de o zi (incepand se azi) dar nu mai mult se doua zile,banuiesc ca din cauza ca nu a putut sa mi.o inmaneze personal,am trimis mesaj avocatei si mi.a zis ca mergem impreuna vineri pe data de 12 la ora 11 sa luam citatia,ca ne vedem acolo in fata la politie,sper ca va veni si nu raman singura.
Răspuns la discuția Urgent va rog
Am vb din nou cu dl politist care mi.a zis ca a sunatmo dansul pe avocata,ca a ramas intr.adevar sa imi trimita 2 citatii,una pt maine si una pt vinerea viitoare,insa mi.a mai zis ca a inteles de la avocata ca ma va reprezenta sotul ei care este si el avocat,eu am stabilit ca dansa ma va apara,i.am scris in mesaje tot,mi.a raspuns ca asa e normal sa primesc 2 citatii,la prima pot sa nu ma prezint pe motiv ca trb sa iau legatura cu un avocat iar la cea de.a doua adica vinerea viitoare sa merg cu dansa banuiesc,nu comunica cu mine,ma cam duce cu vb,a zis ca o sa.mi ignore mesajele care vin din frica si ca sunt paranoia,mi.e teama ca nu va fi prezenta la a doua citatie,nu stiu ce sa fac,sunt disperata,singura nu ma pot duce si daca ea nu va veni atunci se va emite mandat de aducere cu forta,nu stiu cum sa procedez,i.am platit tot onorariul 2000 lei,si ceva peste,si acum ma rog de ea sa ma apere,alti bani nu mai am acum,am senzatia ca se petrece ceva necurat fara stirea mea,cum sa minti ca avocat ca ai sunat la politie sau cum sa minta politistul ca nu a fost sunat,de ce???ce se intampla oare??
Răspuns la discuția Urgent va rog
Am asteptat pana la ora 11 astazi sa ma sune avocata sa.mi spuna ce zi si ora a a stabilit cu domnul de la politie,nici un semn am sunat tot eu,dansa imi spune ca da l.a sunat si a ramas pe vineri,insa nu are o ora,se vor auzi la tel luni ca sa stabileasca ora,imediat l.am sunat si pe dl politist care mi.a zis ca pe el nu l.a sunat nimeni sa se intereseze de mine,ca daca nu ma prezint azi imi aduce citatie si daca nici atunci nu ma prezint se emite mandat de aducere cu forta,am sunat imediat avocata care nu a mai raspuns am sunat de 10 ori cred,i.am dat mesaj si mi.a rasp tot prin mesaj ca sa nu ma bag in discutiile dintre ea si politist ca politistul ma minte ca sa ma forteze sa ma duc azi si ca eu trb sa cred doar ce spune ea insa mie mi se pare ca e ceva necurat la mijloc,sunt disperata ajutati.ma!!!!!!
Răspuns la discuția Urgent va rog
Va multumesc mult pentru raspunsuri,voi discuta maine dimineata cu dansa poate isi face timp pentru saptamana aceasta,daca nu poate voi astepta,intr.aadevar sunt cu psihicul la pamant insa nu as vrea sa merg singura si sa fac o greseala pe care dansa sa nu o mai poata remedia sau cine stie cum poate decurge discutia acolo la Politie,dosarul este unul complicat dupa cum a spus si dumneaei iar eu nu.mi doresc sa.l complic si mai mult chiar daca stresul ma termina....
Discuție Urgent va rog
Buna ziua,s.a facut o plangere penala impotriva mea in urma cu aprox. o luna si jumatate,am angajat un avocat intre timp pt. aparare,astazi am fost sunata de la Politie si mi s.a spus de aceasta plangere si cand pot sa ma prezint acolo,stiind se la avocata mea ca orice se intampla trebuie sa o anunt,i.am zis domnului de la Politie ca nu stiu cand pt. ca trb. sa.mi anunt avocata insa dansul a zis ca sa vin mai intai ca sa.mi aduca la cunostinta ce exista la dosar si invinuirile ce mi mi se aduc si mai apoi o sa pot veni si cu avocat pt. declaratie si am fost de acord sa merg maine,am sunat avocata si dansa mi.a zis ca sa nu ma duc deloc,ca o sa merg cu dansa dar tocmai spre sfarsitul sapt. viitoare pt. ca boteaza si nu are timp zilele astea,ca il suna pe acel domn ca il cunoaste a mai avut dosare la dansul si ii spune o data si ora la care se va prezenta cu mine la Politie,avocata imi spune ca il suna si apoi ma anunta si pe mn,astept o ora si nimic,sun tot eu si imi spune ca n.a apucat sa.l sune ca are de lucru acasa ai il suna maine dim cand ajunge la birou,apoi ma anunta si pe mine,eu asteptam pt ca am zis ca ma duc maine si nu trebuie sa stie acel domn ca avocata nu e de acord si nu ma mai pot prezenta?adica trebuie anuntat ca te asteapta,de ce nu e de acord avocata sa ma duc doar sa ma informeze despre acuzatii daca oricum nu.mi ia maine declaratie?asa e normal?sa ast inca atatea zile vreau si eu sa stiu detalii nu mai suport psihic,nu prea sunt multumita de felul in care comunica si colaboreaza avocata cu mine,ce ma sfatuiti va rog si va multumesc!